מוזיאון הילדים

ציור.jpgביקור במוזיאון לאמנות עם הילדים הוא מסוג הדברים שכולנו יודעים שאנחנו "צריכים לעשות", אבל ת'כלס זה לא קורה הרבה.
היום נבקר במוזיאון, כדאי לבחור במוזיאון קרוב לבית, לא חייבים לרוץ למוזיאון ישראל. עכשיו קצת שיעורי בית, בררו מי מציג במוזיאון, בדרך כלל במוזיאונים יש תערוכות קבועות ומתחלפות. בחרו באמן או בזרם אמנותי (סליחה על הפלצנות) שמדבר אליכם, קראו קצת על האמן, כך תוכלו להרשים את הילדים בידיעותיכם: "יודעים מי חתך לעצמו את האוזן? – אל תנסו את זה בבית!!"
עכשיו בהפתעה (אמרתי לכם שזה קשה) קנו בלוק ציור לכל ילד ועוד אחד לילד שבכם, קנו צבעים (עדיף עפרונות צבעוניים - אתם לא רוצים ללכלך את המוזיאון) וצאו למוזיאון. אחרי הסיור הקונבנציונלי, שבו על ספסל מול היצירה שהילד הכי אהב, או אפילו קנו גלויה של הציור בחנות המוזיאון ושבו לצייר, אפשר להעתיק את התמונה או לצייר בהשראתה. רוצים להרחיק לכת יותר? אפשר לצייר בהשראת פסל, או לפסל בהשראת ציור. אל תשאירו את הכיף הזה רק לילדים. גם לנו מגיע...
אפשר להעתיק את הרעיון הזה לטבע, לשבת ולצייר על גבעה צופה לנוף או מול הים ולהרגיש הכי אמנותיים בעולם.
 
עוד רעיון מבריק של חברתי שרון, שהיא אמא ל-4 וגם מעצבת גרפית, היה להכין לילדים משחק חפש את המטמון במוזיאון. יצאנו איתם למוזיאון ראלי, בכניסה הם קיבלו את מעטפה מספר 1 - כתב החידה הראשון, כל פתרון זיכה אותם במעטפה ממוספרת נוספת משרון החרוצה. בנקודת הסיום, בחצר המוזיאון, ציפה להם המטמון - קופסת ממתקים מפתה.
בקובץ מצורף כתב החידה שהיא בנתה לסיור במוזיאון ראלי בקיסריה. על בסיסו אפשר להכין כתב חידה שיתאים למוזיאון בו תבקרו ולתחומי העניין של ילדיכם. ישנם מוזיאונים שמציעים הפעלות לילדים מטעמם. 

 

כתב חידה למוזיאון ראלי

חפש את המטמון במוזיאון זהו כתב חידה שהותאם למוזיאון ראלי, הוא מתייחס לתערוכה הקבועה. עם זאת כדאי לבדוק ולהתאים אותו לשימושכם.